Vyzkoušejte zahradní nábytek z umělého ratanu, je téměř nezničitelný!

Možná se právě teď poohlížíte po nábytku na zahradu. Docela obtížný výběr, že? Sady židlí, umělé stoly, dřevěné stoly atp. Trh s nábytkem se za posledních deset let posunul velmi kupředu, téměř to běžný člověk ani nestíhá sledovat.

Ovšem jsou zde materiály a techniky, které se osvědčují stále, ve kterých dochází k minimálním změnám, jelikož je zkrátka nepotřebují. Asi typickým příkladem je materiál ratan.

ratanovy-nabytek

Umělý ratan je lepší než přírodní ratan?

Těžká otázka pro laika, ale i pro nábytkového designera. Co je lepší? Umělý nebo přírodní? Existují dva úhly pohledu – jeden říká, že umělý je ekologický a nemusí se kvůli němu nic kácet, druhý říká, že je lepší využít přírodní, protože déle vydrží. Oba tábory mají částečně pravdu.

U ratanu se nemusíte bát neekologičnosti, protože ratan se často pěstuje uměle právě k výrobě nábytku. Ovšem druhý názor – přírodní je pevnější než umělý, to už není zase taková pravda, jelikož umělý ratan byl zhotoven proto, aby byl odolnější k okolním vlivům (počasí, zacházení atp.), také se o něm mluví jako o „nerozbitném nábytku“, takže jsem si jist, že zahradní nábytek z umělého ratanu má nezastupitelné místo.

 

Není obchod jako obchod

Náš portál www.dumbytazahrada.cz se zabývá právě zahradním nábytkem a snaží se pomoci zákazníkům při jejich výběru. Vybíráme ty nejlepší kousky nábytku, se kterými máme zkušenosti nebo dle recenzí a zpětných vazeb víme, že se jedná o kvalitní nábytek.

Asi nejvíce kladných recenzí si dovoluji říci, že má e-shop mt-nabytek.cz, jednak má velký výběr právě zahradního nábytku z umělého ratanu, ale celkově má velký výběr sedacího nábytku. Jedná se o jeden z největších e-shopů s nábytkem v ČR, mají vlastní dopravu, takže nábytek vám dovezou přímo oni, a zákaznickou linku, která funguje i o víkendu.