Není slunečník jako slunečník. I mezi slunečníky byste si měli vybírat ten nejvhodnější pro vaše konkrétní účely. Jak často budete slunečník používat? O jaký druh stolu půjde, jestli bude vůbec tam?
Může být totiž na zemi, ale i v písku na pláži. Dnes jsou možnosti trochu jinde, než byly dříve. Přesto se shodneme na tom, že slunečníky jsou tu od toho, aby stínily. Jejich velikost musí být dobře zvolená už kvůli pokrytí plochy. Pokud toužíte zakrýt čtvrt zahrady, malý slunečník vám tuhle službu neprokáže. Slunce na vás bude pálit i tak a moc radosti vám slunečník neudělá. V otázce výběru hraje roli i základna. U větších deštníků je potřeba zpevnění základů do kříže, je to nejjistější způsob správného ukotvení, což většina výrobců ví a zná. Slunečníky do 4 metrů musí být skutečně stabilní.
Správný výběr parametrů
Tkaniny na slunečníky jsou podobné kočárkovině. Z podobných struktur se vyrábí i houpačky. Kdo chce kvalitní slunečník, měl by zvážit i pevnost a odolnost materiálu. Klasický „šusťáků“ vám k pláži stačí, ale na zahradu, kde chcete zastínit mimo rodiny i celý dvorek, tam bude potřeba důmyslnějšího řešení. Co třeba velký polyesterový slunečník s ventilací?
Kdo má vlastní cukrárnu sáhne třeba zase po reklamních variantách. Slunečníky mohou mít klidně i 8 metrů délky, ale my se bavíme o těch nejčastějších, což jsou právě slunečníky do 4 metrů. Jak je tedy vidno, každý slunečník je trochu jiný. Roli hraje materiál, barva, design a velikost. V neposlední řadě také způsob použití (lanko, klička, madlo,..), ale i tvar – kulatý nebo čtvercový. Co se týče konstrukce, dřevo a ocel vydrží déle, než plast. Nicméně k pláži je plastová tyčka dostačující. Zbytečně byste si brali dříví do lesa, můžete se schovat i v korunách stromů. Slunečníků je jako hub po dešti, stačí si jen ujasnit, kam ho chcete a za jakým účelem zastínění.