Sedací pytle levně – rady a tipy z praxe

Sedací pytle patří k nejoblíbenějším sedacím prvkům, které si našly svou cestu i do mnoha českých domácností. Není se čemu divit – jsou pěkné, skvěle se na nich sedí (díky perfektní bederní podpoře) a také se výborně doplňují s moderně střiženým interiérem.

Vak na sezeníDnes se na ně chceme podívat do hloubky – jaké typy existují, jaké velikosti a do jakých místností se nejvíce hodí? To vše si dnes povíme.

Vezmeme to od základu – existují vaky a pytle na sezení (jsou to synonymní výrazy), dále máme míče i polštáře a speciálně tvarované sedáky. Každý z nich se liší svým tvarem a mnohdy i použitím.

Sporty se nikdy neztratí

Například míče se díky svému kulatému tvaru hodí především do dětských pokojíčků – díky vzhledu například ragbyového, fotbalového či basketbalového míče budou oblíbeným sedátkem u sportovně založených dítek.

Takové sedáky levně jsou vhodné i například do sportovních oddílů – do jejich relaxačních prostor. Samozřejmě zde musíme vhodně vybrat typ míče – na trhu jsou ještě například volejbalové, tenisové, či kulečníkové. Vlastně všechny sporty, které mají kulatý hrací prvek, najdete i u těchto domácích doplňků.

Nejenom na sezení…

Dětský pytelNapříklad polštáře na sezení mají tvar čtyřhraného polštáře (ať už mini či maxi velikosti), který je příjemný nejenom na sednutí, ale i delší ležení. Díky velkému množství polyuretanových kuliček (které tvoří vnitřek polštáře) jsou neskutečně pohodlné. Jemně vás obepnou a drží vaše záda v optimální poloze. Těžko se na nich budete hrbit – takže sedáky jsou vhodné i pro zdravotní účely.

Mini i XXL velikosti

Dalšími specifickým typem jsou tzv. XXL vaky – jak název napovídá, jsou pořádně veliké a díky své velikosti je milují především děti, které do nich mohou skákat a různě skotačit.

Nakonec máme i tzv. sety – tyto sestavy pytlů jsou složené z více kusů (mnohdy i rozložitelných – z sedáku je lehátko) – také se často hodí do dětských pokojíčků, protože bývají pestrobarevně zabarvené.