Klady a zápory jídelních stolů a židliček

Stůl do kuchyněJídelní stolyJak vybrat vhodný nábytek do kuchyně, která je současně jídelnou? Jaké mají klady a zápory jednotlivé kusy židlí, křesel, stolů, barových židliček a dalších důležitých doplňků? Dnes se jim podíváme pěkně na zoubek. Ukážeme vám, které typy je vhodné koupit například do domácnosti s dětmi, případně jakým materiálům dát větší přednost.

Čím se liší od ostatních?

mají oproti jiným stolečkům svá specifika. Mívají menší výšku, tak abychom si na ně mohli pohodlně opřít hrany rukou. Větší plocha stolu umožňuje umístit větší množství jídla a tím i zvětšit komfort jeho používání.

Některé typy (zejména ty dražší) je možné díky důmyslnému mechanismu rozevřít a ze stolu pro 4 strávníky udělat větší stůl například pro 8 lidí. A to díky ukryté jedné desce, která se dá jednoduše a velmi stabilně vložit mezi stávající desky.

Odolnost stolu je důležitá

Židle do jídelnyDalším důležitým parametrem (který byste si měli při nákupu ohlídat) je svrchní vrstva stolu – měla by být lakovaná, nebo pokrytá speciální vrstvou plastické hmoty, nebo laminátu. Díky tomu se prodlouží výrazně životnost celého stolu – právě v kuchyni/jídelně je největší riziko převrhnutí například pití, nebo může nějaké jídlo zašpinit svrchní desku.

A to by mohlo být u klasického pěkným problémem. U specializovaných (a odolných/ omyvatelných) stolů to však problém není – jsou na to připravené, takže je stačí lehce setřít mokrou hadřičkou a můžete si vesele dál užívat večerní párty, nebo slavnostní oběd s vašimi přáteli nebo rodinou.

Židle do kuchyně – druhy

A jaké vlastnosti požadujeme od jídelních židlí? Čím se liší od těch ostatních? Jak je správně vybrat? Vezměme to postupně – tyto židle do kuchyně mívají velmi strohý a jednoduchý design, který je plnohodnotně funkční.

Díky jednoduchému tvaru a čisté struktuře je (znovu) jednoduché je čistit a omývat. Také musí mít odolné sedáky a polstrování právě proti znečištění. Samozřejmě by měly splňovat to, že sezení na nich bude pohodlné a budete si díky nim moci užít i několikahodinové večeře například s rodiči či svými dětmi.