Jídelní židle – jak na jejich výběr?

Jak vybrat tu správnou židli do vaší jídelny nebo kuchyně? Jaké vlastnosti a parametry musí mít, abyste s ní byli dlouhodobě spokojení? A jaké motivy/designy u těchto židliček a stoliček existují?

Židle do jídelnyJaké vlastnosti očekáváme u těchto specifických sedátek? Musí být rozhodně pohodlné, protože jistě nikdo nechce u společné večeře (či obědu) s přáteli nebo rodinou sedět na nepohodlném křesílku. Takže příjemný sedák například z polstrovaného materiálu je základem.

Odolnost je základ

Musí ale splňovat i další požadavek – musí být odolný a lehce omyvatelný. Kde jinde než v kuchyni se očekává, že může nastat nějaká „nehoda“ s jídlem či pitím. Právě zde v jídelně, kde běžně jíte… Stačí chvilka nepozornosti a klasické textilní křesílo je nenávratně zničené.

U jídelních židliček se také výrazně používají plastické hmoty oproti čistě dřevěným masivním kouskům. Pro větší pevnost židlí se používají příčníky, které spojují jednotlivé nohy a tím zlepšují výdrž a prodlužují životnost.

Polstrování je klíčové

Křeslo do kuchyněPolstrování může být jen na sedáku (platí spíše pro barové vyšší typy), případně i na opěráku, díky kterému si užijete i delší večeře (například sváteční) se svou rodinou. Design těchto židlí bývá poměrně jednoduchý, nevtíravý a ničím na sebe často neupozorňuje. U jídelního stolu je klíčové jídlo a přátelé, takže by bylo zbytečné tříštit svou pozornost mezi více věcí v místnosti.

U těchto sedátek se tedy setkáme s poměrně nevýrazným designem, který je přesto plně funkční a užitný. Díky minimu ozdob, zářezů a linií se dají tyto židle jdnoduše čistit, také se dají dobře „stohovat“ na sebe (kvůli úspoře místa) a to se samozřejmě příjemně odráží na ceně.

Kolik vlastně stojí?

Sedátka do jídelny koupíte v rozmezí 900 – 2 000 korun za 1 kus. Při těchto cenách si můžete být jistí, že jednou koupí si zajistíte dlouhodobou radost. Taková židle vás rozhodně nezklame při nejbližší příležotosti. A rozhodně si jimi neuděláte ostudu před svými přáteli, návštěvami i rodinou.